КРИВОРІЗЬКИЙ ПРАВОЗАХИСНИЙ
Пт, 2024-03-29, 12.38
RSS
, Гість
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу






НОВИНИ УГСПЛ











Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека




Пошук


Головна » Статті » статті від членів КРМПТ

Медична реформа: документи і життя моменти. Експеримент – «удачний», або Доброго вам здоров’я, шановні громадяни!..
6 лютого цього року секретар Криворізької міськради Сергій МАЛЯРЕНКО, начальник міського управління з охорони здоров’я Олександр СВІТЛОВСЬКИЙ і завідувач амбулаторії №2 «Центру первинної медико-санітарної допомоги №6» Криворізької міської ради Володимир КРУПОДЕР разом із групою депутатів та керівництвом 3-ї міської лікарні під час зустрічі з мешканцями будинків мікрорайону «Макулан» («Всебратське-2»), Військового містечка-35 та селища Всебратське з приводу реалізації положень медичної реформи пояснювали, що одним із основних кількісних вихідних параметрів для обчислювання нормативів надання медичної допомоги є кількість людей, яких повинен обслуговувати медичний заклад. Оскільки мова йшла про перспективи, які відкриваються перед місцевою поліклінікою після її реорганізації, основну цифру (6200) було озвучено як той показник, який сьогодні впливає не тільки на кількість вузьких медичних спеціалістів в штаті медичного закладу, але й - на їхню зарплату. Зокрема, Володимир КРУПОДЕР зазначив: «Зі зменшенням кількості людей поступово танув і штатний розклад нашої поліклініки ... Ми зараз не говоримо про повну ставку вузького фахівця, - ми зараз говоримо 0,25 ... 0,5 і так далі…».
Загальну незгоду на тій зустрічі з боку жителів селища із наведеною цифрою висловила Тамара СЄРГЄЄВА: «5700 у нас тільки голосують, плюс діти, плюс студенти… у військових медсанбату вже немає, а вони теж ідуть у поліклініку, я сама це бачила…».
Не буду нагадувати про інші перипетії тієї зустрічі, а зверну увагу на те, що відбулося після неї. Бо саме тоді почали надходити письмові відповіді на звернення громадян, які вони надсилали в різні інстанції, до різних посадовців. При цьому варто зазначити, що в тих зверненнях стояло більше 1600 підписів!.. І ось про що люди дізналися з відповідей…
Наприклад, заступник голови Дніпропетровської обласної ради О.О.ПАВЛОВ у своїй письмовій відповіді повідомив, що 6 лютого ця зустріч відбулась і там її учасникам було доведено, «що інформація про зменшення обсягів медичної допомоги в лікувальному закладі вищезазначеного житлового масиву не відповідає дійсності». Тобто, виходить, що заниження кількісних показників з дніпропетровських пагорбів (чи то з висоти провладних кабінетів) не видно.
І тоді пішли небайдужі люди по всіх оселях «Макулану», Військового містечка-35, Всебратського, аби порахувати всі ті живі душі, які ще мають надію отримати належне обслуговування з боку фахівців вузького профілю з медицини у стінах місцевої поліклініки. Хоч і дуже не легко їм це було зробити з метою впровадження у життя тієї проголошеної медичної реформи, бо чимало з них – це вже не прудконогі парубки й дівчата, а люди похилого віку. І поки що вони обійшли не всі квартири, та навіть уже отримані проміжні результати дають можливість зробити певні висновки. Зокрема, Тамара СЕРГЄЄВА поінформувала про таке: «Ми нарахували більше семи тисяч людей. А тому навіть сьогодні можу сказати, що всього буде не менше восьми тисяч. І це - тільки мешканці будинків, які там постійно проживають…». Так, бо є ще чимало таких, які змушені знімати житло на цій території у зв’язку зі службовою необхідністю (це сім’ї військовослужбовців двох військових частин, що там дислокуються). А не треба ж забувати й про те, що вже ліквідовано медичну військову частину, яка обслуговувала Криворізький військовий гарнізон, не треба забувати про велику концентрацію тут громадян пільгових категорій (ветерани, учасники бойових дій, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС)…
А коли все це врахуєш, співставиш такі різні цифри, то обов’язково в голову прийдуть всілякі запитання, які згодом сформуються в одне: «А чим саме зумовлений вибір чотирьох пілотних регіонів з метою проведення медичної реформи, куди потрапила й Дніпропетровщина?»
І мені здається, що відповідь на це поставлене запитання я знайшов, коли після багатьох пошуків натрапив ось на це зауваження, виставлене на сайті Міністерства охорони здоров’я Ось воно: «Даний перелік пілотних регіонів дозволить відпрацювати підходи до реформування системи охорони здоров'я, як для сільської місцевості, так і для великих міст». То, значить, на нас влада буде «відпрацьовувати підходи», експериментувати тобто. – Як на піддослідних білих мишах чи на пацюках, наприклад? Бо нас же все-таки ще багато: далеко не всі ще повимирали після запровадження інших так званих реформ. А тому, значить, плюс (або мінус) одна тисяча – це великої ролі не гратиме, так? Головне – поескпериментувати...
І тоді я згадав, як ще на початку лютого один мій знайомий підприємець під час одного із обговорень процесу впровадження медичної реформи дуже так серйозно й глибокодумно зазначив, що він постійно контактує з медиками, які є членами профспілки, а вони авторитетно заявляють що вона (реформа тобто) – «хорошая і удачная», і що він повністю згоден з такою оцінкою. Але щодо цього випадку треба пам’ятати про одну важливу, як на мене, деталь. Той підприємець є фахівцем з надання ритуальних послуг, а його добрі знайомі медики з профспілки є професійними патологоанатомами. А тому, як ви гадаєте, шановні читачі, наскільки вдалим виявився цей пілотний проект- експеримент у вигляді реформи? Зичу вам, як мовиться, доброго здоров’я!



Петро ЛИСЕНКО
керівник порталу українських офіцерів (Спілки офіцерів України),
полковник

ПП
Категорія: статті від членів КРМПТ | Додав: Spilka_OU (2013-04-16)
Переглядів: 582 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: